Archiwum

12.03.2020

Zawieszenie zajęć na Umlub!

Drodzy Studenci! W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zajęcia w Katedrze i Zakładzie Chemii zostają zawieszone, zgodnie z Komunikatem wydanym przez JM Rektora UM w dniu 11 marca 2020 roku. 

    Jednocześnie bardzo proszę o nietraktowanie czasu wolnego od zajęć jako czasu przyśpieszonych wakacji; jedyną skuteczną formą powstrzymania rozprzestrzeniania się koronowirusa jest IZOLACJA, pozostanie w domach, ograniczenie, a najlepiej WYELIMINOWANIE KONTAKTÓW z potencjalnymi nosicielami patogenu, którymi może być KAŻDY z nas! Proszę o uruchomienie wyobraźni - wirus u części osób nie daje objawów, u pozostałych zanim się one pojawią, występuje bezobjawowy okres inkubacji od 2 do 3 tygodni. Dlatego też proszę mieć na uwadze fakt, iż nawet jak nie mieliśmy bezpośredniego kontaktu z osobą chorą lub podejrzaną, możemy sami być nosicielami wirusa. Nawet jeśli choroba nie rozwinie objawów, osoba zarażona staje się wektorem zarażającym innych. 

    Stopień nasilenia objawów dodatnio koreluje z wiekiem pacjentów. Dlatego nawet jeśli Państwo jesteście statystycznie mniej narażeni na pojawienie się groźnych następstw to pamiętajcie o swoich bliskich, rodzicach, dziadkach, starszych osobach, których nieświadomie możecie zainfekować.

    Istotne informacje związane z realizacją programu nauczania przedmiotów odbywających się w Katedrze i Zakładzie Chemii Medycznej będziemy podawać na stronie chemiamedyczna.umlub.pl